Tel.+48 777 666 777
office@solarsystem.com

Urodziła się 23 maja 1974 r. w Kielcach. Kwalifikacje zawodowe zdobywała w Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach ( specjalizacja tkactwo artystyczne), a następnie w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru Kolegium Mody, kierunek: wzornictwo, specjalność projektowanie biżuterii. W 2003 otrzymała dyplom pod kierunkiem Sławomira Fiałkowskiego.

Projektuje i wykonuje biżuterię od 1997 r. Tajniki Warsztatu złotniczego zgłębiała w kieleckiej pracowni Krzysztofa Piotrowskiego od 2003 r. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych od 2005 r. i prowadzi samodzielną działalność artystyczną. Bierze aktywny udział w życiu artystycznym. Uczestniczy w wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Otrzymuje wyróżnienia i nagrody. Swoje prace prezentuje w zbiorach muzealnych: w Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu nad Wisłą, w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu i w galeriach. Bierze udział w konkursach biżuteryjnych i w pokazach mody. Sprzedaje w kraju i zagranicą. Prowadzi warsztaty tworzenia biżuterii z dziećmi i młodzieżą. Inspirację do swoich prac czerpie z otoczenia, głównie przyrody i ciekawych form architektonicznych.

Po długiej przerwie wraca do swojej pasji: rysuje węglem i maluje akwarele. Ważna jest też dla niej aktywność i sprawność fizyczna, realizuje się jako instruktor fitness.

25-334 Kielce

Plac Moniuszki 2b

tel: 608 550 419

www.kanjewellery.com

a.wojdan@op.pl