Tel.+48 777 666 777
office@solarsystem.com

Urodzona 1950r. W Suchedniowie. Jest z wykształcenia fotografikiem, przez dwanaście lat pracowała na Zamku Królewskim w Warszawie zajmując się fotografią dokumentalną. Ciemnię porzuciła dla światła dnia i natury. Jej prawdziwą pasją są rośliny. Liście, trawy, słoma, łyko lipowe, brzozowe witki, to tworzywa jej sztuki. Potrafi z nich zrobić wszystko.

W 2001 specjalnie spreparowany przez nią liść został pokryty cieniutką warstwą miedzi a potem złota. Powstała w ten sposób mini-rzeźba, niesłychanie misterna, lekka i trwała. Mając kilka złotych listków artystka wpadła na pomysł zrobienia z nich biżuterii.

Zaczęła je łączyć w naszyjniki i bransoletki, z pojedynczych liści powstawały pierścionki. Taki naszyjnik, za namową sponsora Sławomira Safarzynskiego, wysłała na organizowany przez Światową Radę Złota, we Włoszech, prestiżowy konkurs Gold Virtuosi, nazywany Oskarami jubilerstwa. Tam 10 czerwca 2002 za swój komplet biżuterii otrzymała złoty medal.

Od tego czasu powstało wiele naszyjników, kolczyków, zawieszek i pierścionków.  Mimo upływu lat wciąż niezmiennie zachwycają swoją niepowtarzalnością.

Ewa Rudowska jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków "Polska Sztuka Użytkowa" i Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych.

tel: 601 634 662

http://www.ewarudowska.pl/

ewa.rudowska@ewarudowska.pl