Tel.+48 777 666 777
office@solarsystem.com

Urodzona w 1971 w Kłodzku. Od lat mieszka i pracuje w Inowrocławiu. Po ukończeniu protetyki w toruńskiej szkole medycznej postanowiła wrócić do artystycznych tradycji rodzinnych i pasji z czasów liceum - rozpoczęła naukę rzemiosła w pracowni złotniczej Anny i Andrzeja Głowackich w Bydgoszczy. Od 1995 roku prowadzi własną pracownię (obecnie wraz z mężem, pod nazwą "Jabłońscy Biżuteria"), doskonaląc swoje umiejętności przy realizowaniu indywidualnych zamówień.

Tworzy unikatową biżuterię ze złota i srebra pod marką "Jabłońska Jewellery", a jej znakiem rozpoznawczym są kwadratowe pierścionki, które projektuje od blisko 20 lat. Są wyrazem jej buntu przeciw stereotypom.

Muzyka i taniec - to one stoją za różnorodnością jej prac. Nastrój, energia i rytm zawarte w utworach z lat 50tych, 60tych i 70tych, jazz, klasyka rocka, lata 80te, funky, trip hop, rytmy afro i wiele, wiele innych wprawiając w ruch ciało - pobudzają do tworzenia! Druga pasja to fotografia. Aparat towarzyszy jej od dzieciństwa. Teraz już samodzielnie nie wywołuje zdjęć ale nadal ceni obrazy i chwile zatrzymane w kadrze, oglądane na papierze a nie na ekranie komputera. Od 2013 członek STFZ. Uczestniczka kilku wystaw zbiorowych.

88-100 Inowrocław

Kasztelańska 30

tel: 52 355 02 13

http://jablonskajewellery.com/pl/

jablonskajewellery@gmail.com