Tel.+48 777 666 777
office@solarsystem.com

Wykształcenie: Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie (filia w Katowicach), Akademie der Bildenen Kunst w Norymberdze i Akademie der Bildenen Kunst w Monachium.

Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników.

Od 2021 roku członek Rady Programowej Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych W ciągu wielu lat pracy zawodowej krystalizują się w życiu zawodowym Artysty dwa nurty – nurt indywidualnej pracy twórczej w dziedzinie rzeźby, rysunku, malarstwa, projektowania przestrzennego, użytkowego i reklamowego. W chwili obecnej głównym kierunkiem poszukiwań twórczych jest praca ze srebrem i materiałami szlachetnymi tworzenie dzieł sztuki – pełnowymiarowych rzeźb i trójwymiarowych kameralnych form o funkcji biżuterii. Ostatnia fascynacja dotyczy Bursztynu oraz starych technik.

Drugi nurt to działania twórcze we współpracy i w oparciu o osoby i instytucje. Tutaj najważniejsza jest trwająca wiele lat współpraca z dramaturgiem i reżyserem Ingmarem Villqistem w charakterze scenografa, asystenta reżysera w spektaklach ; Noc Helvera, Beztlenowce, Oskar i Ruth, Sprawa miasta Ellmit. Wspomnieć należy współpracę z Muzeum Śląskim w Katowicach, Teatrem Śląskim w Katowicach , Operą Śląską w Bytomiu a także współpracę scenograficzną z Adamem Sikorą oraz pracę przy filmach : Helmucik i Ewa w charakterze scenografa, kierownika produkcji oraz debiut aktorski.

Żeglarstwo, narciarstwo, jazda konna – to pasje rozwijane od wczesnej młodości i pielęgnowane na poziomie zawodowym - daje to dystans potrzebny w życiu, uziemia i udoskonala. Od siedmiu lat mieszka i tworzy w Ustroniu.

www.stangrecki.com.pl

INSTAGRAM ; stangrecki_sztuka
FB : Stangrecki Sztuka
Tel. +48 605 909 770